Strony internetowe dla seniorów

Posted on

strony internetowe

strony internetowe

Czy ktokolwiek z nas wyobraża sobie swoje życie bez internetu? Coraz mniej ludzi opiera się przed korzystaniem z bardzo licznych możliwości, jakie Sieć daje. Symptomatyczne jest to, że coraz częściej z internetu korzystają także ludzie starsi. Oni również szukają tu informacji na tematy, które ich interesują. Rzecz jasna najczęściej portale te najczęściej różnią się nieco od tych, z których korzystają młodzi ludzie. Różnica polega zarówno na tym, jakie treści się tam znajdują, jak i na sposobie ich przekazywania. Jaki przykład można tu podać?

Strony internetowe dla seniorów poświęcone są najczęściej takim tematom jak historia, podróże, sprawy rodziny, społeczeństwo, polityka, itp. Są to tematy bardzo poważne, którymi ludzie starsi interesują się od lat. Teraz zaś zyskują doskonałe pole do rozwoju tych zainteresowań, inne niż książki, prasa czy telewizja. Tym polem jest internet.

Strony internetowe, o których mowa, nie są oczywiście nastawione jedynie na starszych czytelników. Firmami, które prowadzą takie strony są np. media poświęcone powyższym tematom, są to także instytucje państwowe, prywatni pasjonaci, itp. Bez względu na charakter instytucji lub osoby prowadzącej daną stronę www, najbardziej liczy się jej zawartość.

A zawartość jest zwykle bardzo szeroka. Oczywiście podanie konkretnych danych i informacji, jakie zawiera dana strona www dla seniorów jest trudne, bo wymaga ustalenia konkretnej tematyki. Ogólnie należy stwierdzić, że informacje, jakie zawierają takie strony internetowe są po pierwsze szerokie, po drugie stale się rozszerzają i aktualizują, po trzecie też zwykle takie portale dają możliwość umieszczania artykułów każdemu czytelnikowi. Jest to element, który ludzie starsi bardzo lubią: możliwość wypowiedzenia się i podzielenia własnymi przemyśleniami z innymi. Jest to możliwość, której nie było jeszcze kilkanaście lat temu. I to właśnie jest jedną z tajemnic popularności internetu.

Należy się spodziewać, że internet dalej będzie coraz popularniejszy wśród seniorów. Jest to trend nieodwracalny, tym bardziej, że dla wszystkich korzystny.

Tags: , ,